לשאלה הזו יש תשובות רבות, אברהם ושרה הכירו כנראה מילדות, כי הרי הם משפחה. יעקב ורחל הכירו במפגש בבאר, ורק יצחק ורבקה הכירו בדייטים, על ידי שדכן. על השדכנים נדבר בהזדמנות נוספת, הפעם אני רוצה לדבר בשבחם של הדייטים. נכון כל הדרכים כשרות,וכולם יכולות להוביל לנישואין, אך בעוד נישואי שבט, או היכרות ספונטנית נראות דרכים רומנטיות וחביבות, שיטת הדייטים למתבוננים מבחוץ  נראית רע.

כולם מדברים בגנותם, לא ככה מצטיירת האהבה, בדמיונות שלנו היא צריכה להיבנות באופן ספונטני נתונה באופן מוחלט לאקראיות ולהזדמנות. ולקולו של הלב המתעורר.

 בפתיחת שנה, אחד התרגילים הראשונים שאני עושה זה לערוך סבב בין הבנות, איך ההורים שלכם הכירו. כדרכן של בנות הן בדרך כלל כבר שאלו את השאלה הזו, ויכולות לענות תשובה, והתשובה למרבה הפלא, היא בהיכרות יזומה, כלומר דרך דייטים. אז התוצאות האלה שיושבות לפני, מדברות בעד עצמן. רוב הזוגות מכירים באופן יזום. ההשראה  האלוקית לחיבור  עוברת בצינורות מגוונים, חברות, חברים, הורים, אחים וכל מיני מכרים ברמה זו או אחרת.

נכון, החסרונות ברורים, המבוכה של ההתחלה, ההיכרויות שהיית מוותרת עליהם.  חוסר היכולת להכיר אותו במצבים משתנים של החיים אבל כשהגישה בריאה ואת עוד לא יגעה, יש בצורת המפגש הזה יתרונות רבים:

לשניכם יש כוונה לקשר עמוק ומשמעותי שאמור להסתיים בחופה.

התהליך הזה יכול לאפשר ללב להתעורר גם מבן זוג לא הכי בחיר(מזמן לבחירה)אבל מאד מתאים.

 הקשר יכול להיבנות בשלבים מהחוץ לפנים, באופן מובנה מה שמעלה את הסיכוי לבחינה של דברים משמעותיים בקשר ולא רק כריזמה וברק.

ויש אפשרות ברורה ובהירה להחליט על המשך הקשר או ניתוקו. אתם לא מובלים לחופה(כמו שיכול לקרות לזוג שפשוט חברים הרבה שנים)אתם בוחרים...

ואיך מתגברים על החסרונות

בעזרת השם בפוסט הבא.

באהבה

עידית ברכה

נהיה בקשר