כי לא לומדים את הרוחני להישאר רק רוחני אלא לומדים כדי לקבל ממנו על מנת שעל הקרקע נגשים אותו ונקבל דרכו שינוים וזה נקרא ברוחני המשנה, קליטת המשתנה כשהכרתך ערה מקרבת לנמצא כמתרחש בעבודה פנימית   הכרה הבנה אישית שלך תקלוט אותה בשבילך, זאת אומרת תזהה את המשנה ככל שאת מתקרבת.

כי אין אפשרות להשתות בבת אחת זאת אומרת את לא הולכת להשתנות(אלא חוזרת לעצמך)

ההדרגתיות מאפשרת ליווי מדויק של כל מתרחש ומשתנה בכל אשר אנחנו מקבלים.

 

יש חלק בנו שאוהב את היציבות והקביעות הרמח"ל במסילת ישרים מכנה אותו עפריות החומר. הוא חשוב ומשמעותי, הוא מעניק לנו  יציבות, וכוח, אבל צריך לדייק גם אותו, כי לפעמים הוא מסמא את עיננו ולא מאפשר לננו לראות את המציאות מדויקת.  כי המציאות כל הזמן משתנה.

לפעמים השינויים קטנים ועדינים ובכל זאת הם  מזמינים אותך לחשיבה מחודשת, להקשבה על נקי, או בלשונו של הוויז לחשב מסלול מחדש.

נכון, אתמול  חשבת ככה, אבל היום יש התפתחות ובמציאות והיא גורמת לך לראות דברים בפרספקטיבה אחרת. זה דיוק,אל תפחדי לבחור אחרת.

יכול להיות שלילד אחד תתני היום משהו שלא תתני לאחר, כי הם שונים, המציאות שלהם אחרת.

 

אבל לא רק המציאות המתפתחת עוברת שינוי.

גם אנחנו.

 ימימה מדייקת ההשתנות שלנו היא לא שינוי במובן שנהיה מישהו אחר, הרי אנחנו רוצות לחזור לעצמנו, היא שינוי במובן שאת לא עומדת באותה מדרגה, אז יכול להיות שאתמול חשבת שצריך להגיב לילד ככה, והיום על אותה התנהגות תגיבי אחרת. כי את כבר במדרגה אחרת, ואל תתני לקולות מבחוץ או מבפנים לקלקל ולהגיד לך :" מה קרה?

אל תוותרי, תעשי כמו שחשבת"

כי באמת דברים שרואים מכאן לא רואים משם.

כתבי מלאכה על המציאות המשנה בחייך, על דברים שאת מרשה לעמצך עכשיו להכיר שהם שונים ואחרים. מה את עושה כדי לחיות בהם באהבה ובשמחה.

*מלאכה נוספת אפשר לכתוב על המקומות שאת מרשה לעצמך להיות שונה, מעיזה להתחדש להגיב אחרת. מול החברה המקבעת.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ימימה - חשיבה הכרתית