וכאן התנאי לומר כדי לא לריב הוא להחזיר לו(ללב )את ממדיו, ומקומו ומקומך,

זאת אומרת באם בגלל עומס את אינך על מקומך, המילה מקום אמורה להיות מובנת יותר , מקום זה הכרה לשייכותך למקום, הכרה לקיומך בתוך החיים הכרה לזמן של קיומך"(שיעור ראשון מבוא)

"אין אנו יכולים להיות תלושים באוויר. גם עלים אינם מסתובבים באוויר. הם צריכים להיות ניזונים משורשים והשורשים זורמים ואפילו בצומח יש את המקור בשורשים של העץ"(מתוך חלק לחנוכה)

 

להתקיים פירושו תחושה פנימית שיש לי מקום בעולם, שאני שייכת, תחושת ההשתייכות היא חלק פנימי וחשוב מתחושת הקיום.

כילדה רצינו מאד להשתייך להורינו ואם משהו בקשר הפשוט  הזה נפגם בתוכנו, אנחנו יכולות לחוות תלישות ריקנות בלבול וחרדות. כמו מישהו שהאדמה שלרגליו לא יציבה, אין לו מקום.

כדי להשיב ללב את מקומו  לנפש את כוחה, צריך להרגיש שיש לנו רגלים, שיש לנו אדמה מתחתינו שאנחנו שייכים אהובים , קשורים,  לא כמו עלה נידף ברוח, אלא שיש לנו שורשים שמזינים אותנו שמחברים אותנו למעגל גדול. כילדה חווינו את החלק הזה מול אב ואם אך כבוגרת  אנחנו מוזמנות להגדיל את זה וגם לתקן אצל מי שתחושתו  הזו לא נבנתה.

הידיעה שאני משתייכת לבורא עולם, בת מלך

ושאני חלק מההופעה האלוקית המופלאה הזו שנקראת עם ישראל.

זוכה לחוות את השפע האלוקי שיורד לדור הזה .שפע של גאולה.

היוונים ביקשו שנכריז אין לנו חלק באלוקי ישראל, שנכתוב על קרן השור, על בקבוקי התינוקות, כבר מחלב אימם הם ניסו לנתק אותם מהשתייכות הזו. אנחנו נכתוב על לוח ליבנו אנחנו חלק,אני משתייכת, שייכת ואהובה יש לי שורשים עמוקים ועוצמה נצחית, נצח ישראל.

מלאכה

1.מה ההשתייכות שלך, איזה מעגלי כוח נותנים לך תחושת שייכות ושורשים קבועים ויציבים

(אם לא מנית את משפחתך-אל תדלגי גם על זה, איך את משתייכת ממקום טוב ובריא אל הוריך)

2.מה את עושה בשביל להרגיש שייכת אליהם

3.להיות חלק מעם ישראל –חשבי על כמה נקודות שנותנות לך להרגיש עוצמה וחסד אלוקי כמשתייכת לעם היהודי.

ימימה - חשיבה הכרתית